Maj 192011
 

Det startade med att vi anmälde oss till tävlingen sedan började vi skriva i tidningen. Vi fick reda på att vi hade gått vidare från 1776 st lag till 280 st lag, så vi började skriva ännu mer och lägga in filmer och massa annat och efter tag sa dom att vi gått vidare och nu var det bara 28 lag kvar och då skrev vi jättemycket så vi gick vidare igen och fick åka till Stockholm.

Igår var det prisutdelning i Stockholm för dom bidrag som hade gått vidare i tävlingen .se|webbstjärnan. Vi och 6 andra lag var nominerade till bästa skoltidning i åk 6-9 men vi vann inte. Efter det gick vi till en McDonalds och åt. Vi kollade på slottet och på riktstadshuset. Sedan åkte vi hem med tåget. Vi hade jätteroligt.

//Felix Kjellman 6A1

Nedan kan ni följa den webbsända prisutdelningen

 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(obligatorisk)

(obligatorisk)