Jun 142011
 

Catwalk, lunch och lärarnas sång.

Årets catwalk var sensationellt bra när det var dags att visa upp alla fina balklänningar som tillverkats under året. Mycket jobb, ”svett och tårar” och en fantastisk modevisning blev en succè. Årets catwalk kan ni se på YouTube.

Under tisdagen firade vi 9:orna med en festlig lunch i Bamba. Personalen bjöd på Pastrami med potatissallad och princesstårta till efterrätt. Kamratstödjare, elevråd och SIF uppmärksammades. Lunchen avslutades med en ny fantastisk sång från personalen till 9:orna, Populär. Du ser den här till höger under WordTube. Den kan också avnjutas på YouTube

Och nu ligger avslutning 2011 ute på YouTube, del 1 och del 2.

 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(obligatorisk)

(obligatorisk)