Maj 222012
 


En ny blogg har dykt upp på Smedingeskolan. På 98bsmedinge kan du nu läsa de första inläggen om antikens Grekland. Allt eftersom kommer det att dyka upp fler teman. Just nu handlar det mesta om SO – men kanske får du se betydligt mer i framtiden!

En annan trevlig sak är länktipsen som finns på bloggen. Om du håller på med en SO-uppgift så är det helt klart värt att surfa in och se om du hittar någonting nyttigt! Fler länkar kommer att dyka upp efter hand. Har du ett tips på en länk du tycker saknas – skriv gärna en kommentar!

Självklart får du gärna kommentera inläggen också när du ändå är inne!

 

 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(obligatorisk)

(obligatorisk)