Sep 252015
 

Idag har alla i år sju fått besök av vår kontaktpolis Stefan. Han har berättat om sitt arbete som polis, vad han gör och varför. Eleverna har ställt jättemånga bra frågor, trots att vi inte har arbetat så länge med temat lag och rätt.

Samarbetet med Stefan är viktigt och bra för oss på skolan. Det är inga konstigheter när han kommer hit, och det finns alltid några vetgiriga som pratar och frågar honom när han ”hänger” med ungdomarna.

//Malin

  One Response to “Kontaktpolis Stefan”

  1. […] gärna in på Smedingeskolans blogg och läs om […]

 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(obligatorisk)

(obligatorisk)