Hjälp med transport

Hej på er alla härliga läsare, och varmt välkomna tillbaka till min blogg ännu en gång! Jag hoppas att allt är bra med er och att ni har fått en underbar start på veckan. Jag har under den senaste tiden fått väldigt mycket frågor om det här med transport i Borås, då ni är många som tyckt det varit svårt att hitta företag inom detta som är pålitliga. I dagens inlägg tänkte jag tipsa er om företaget Christer B Transport AB, som vi har anlitat under flera tillfällen när det kommer till transport av olika slag. Vi är så otroligt nöjda med detta företag, det är verkligen det bästa alternativet när man vill hitta ett säkert och kvalitativt transportföretag i Borås. Vi valde att anlita Christer B Transport AB första gången i våras, och vi blev positivt överraskade när det kommer till den service vi fick. Kundservicen var verkligen på topp, vi fick ett bra bemötande och de anställda var så otroligt trevliga mot oss som kunder. Vi fick en bra relation med företaget, vilket gjorde att vi kände oss väldigt säkra och trygga med just då alltså Christer B Transport AB. Christer B Transport AB utförde även ett väldigt bra arbete. Vi behövde frakta ner till Skåne och det gick hur bra som helst. De var väldigt försiktiga med de grejer som fraktades och såg till att vi som kunder blev helt nöjda.

Vi har sedan detta första möte anlitat Christer B Transport AB flera gånger om, och det kommer alltid vara det enda företaget vi litar på när det kommer till denna typ av transport. Då ni som sagt är många som har frågat en del frågor kring detta, vill jag verkligen varmt rekommendera Christer B Transport AB till er som behöver hjälp med någonting inom transport och som befinner er i Borås med omnejd.